Moderan balet za decu i odrasle

Program Ples i scenski pokret u LekArt edukativnom centru namenjen je deci do 6 do 13 godina koja uživaju u plesu i žele da nauče osnove različitih žanrova kao što su džez balet, step, kao i da steknu veštine ponašanja i kretanja na sceni.

Potpuno drugačiji pristup edukaciji, koji se primenjuje na ovom programu, pripremiće decu za profesionalno bavljenje plesom, a istovremeno će na zabavan način podstaći njihov fizički, umetnički, socijalni i emotivni razvoj.

Šta dobijate?

• Koordinaciju pokreta
  • Orijentaciju i kretanje u prostoru
  • Fizičku kondiciju
  • Gipkost i gracioznost
  • Iskazivanje emocija kroz pokret
  • Aktivno slušanje muzike
  • Timski rad, poverenje u partnera i osećaj odgovornosti

Kako izgleda program?

Uz kreativnost i zabavu, ali istovremeno i posvećenost, profesionalizam i vradan rad, polaznici uče osnovne tehnike plesa, uz koje dobijaju lepše držanje tela, fizičku kondiciju, prefinjeniji pokret i sve ono što je neophodno za bavljenje scenskom umetnošću.

Posebna pažnja posvećuje se emotivnom razvoju dece, njihovom aktivnom slušanju muzike, koja podstiče razvoj individualnih interesovanja i produbljuje motivaciju.

Na programu se takođe razvijaju socijalne veštine deteta, kao što su timski rad i rad u grupi, uz odgovornost i zajedničko uživanje koje proističe iz poverenja i skladnih odnosa.

Program plesa osmišljen je po najvišim svetskim standardima, gde se predavači kontinuirano usavršavaju i prate poslednje tendencije u svetu mjuzikla, džez baleta i plesa uopšte.

Vaš predavači:

Nebojša Gromilić

Nebojša Gromilić je rođen 1980. godine u Beogradu. Stalni je član Pozorišta na Terazijama od 2000 godine. Koreografskim radom se bavi od 2010. godine, kada je dobio stipendiju za prestižnu školu mjuzikla „Jacobs Pillow” u Sjedinjenim Američkim Državama. U dosadašnjoj karijeri uspešno je realizovao više od 60 autorskih projekata, među kojima su: „Glavo luda” (Pozorište na Terazijama), „Cigani lete u nebo” (Narodno pozorište u Nišu), „Hotel ‘Kosovo’” (Narodno pozorište u Prištini), „Florentinski šešir” (Pozorište „Boško Buha”), „Oliver Tvist” (Pozorište „Boško Buha”), „Mali pirat” (Centar za kulturu „Tivat”), „Inside Out” (Pozorište na Terazijama).

Radio je na scenskom pokretu i koreografijama za serije „Senke nad Balkanom”, „Santa Maria Della Salute” i „Komšije”. Kao saradnik, učestvovao je u reklamnim kampanjama i događajima za velike kompanije kao što su Coca Cola, Eagle Hills, Maylan, Amstel i mnoge druge.

Elena Gromilić

Elena Gromilić je rođena 1983. godine u Čačku. Po završetku baletske škole „Luj Davičo”, postala je stalni član baletskog ansambla Pozorišta na Terazijama. Nakon toga, svoje usavršavanje kao stipendista nastavlja u centru „Broadway dance”.

U dosadašnjoj karijeri učestvovala je u raznim šou-programima kao što su: „Luda noć”, „Beovizija”, „Šou Zdravka Čolića”, „Evrovizija”, „Novogodišnji program RTS-a”. Osim toga, u ulozi asistenta koreografije učestvovala je u predstavama: „Glavo luda”, „Beograd–Moskva”, „Florentinski šešir”, „Carev zatočnik” i mnoge druge.

1. Najznačajnije filmovi, predstave i serije u kojima je učestvovala:

Predstave

• „Čikago”
    • „Cigani lete u nebo”
    • „Neki to vole vruće”
    • „Mamma Mia”
    • „Grk Zorba”
    • „Producenti”
    • „Glavo luda”

Filmovi

• „Na lepom plavom Dunavu”
    • „Ona voli Zvezdu”
    • „Fade to black”

Serije

• „Komšije”
    • „Kazneni prostor”
    • „Srećni ljudi”

Razvijte svoje talente i zakoračite u svet umetnosti.
Upisni rok je u toku. Da saznate sve o upisu kliknite ovde.