Menadžeri za talente su profesionalci koji pomažu izvođačima da se bave svakodnevnim poslovanjem. Oni mogu da pomogu glumcima da izaberu skripte i pronađu nove agente, da pomognu pevačima da proizvode i snimaju albume, da rezervišu datume putovanja i promovišu predstojeće aktivnosti izvođača. Oni takođe mogu da identifikuju ljude koji imaju talente i usmeravaju ih na dalji razvoj tog talenta. Ostvarivanje karijere kao menadžera talenata je odlična ideja za ljude koji su zainteresovani da pomognu ljudima da dostignu svoj pun potencijal kao umetnici i / ili izvođači.

Postavljanje dobre osnove za rad

1. Iako dobijete 4-godišnju diplomu iz oblasti marketinga ili savremenog poslovanja ne postoji formalni predmet ili kurs koji će vas naučiti da postanete i menadžer talenata, ali upravo kroz te oblasti poslovanja možete naučiti mnoge veštine koje će vam biti potrebne u kasnijem poslovanju. Diplome iz marketinga, komunikacija, odnosa s javnošću ili ljudskih resursa omogućiće vam da bolje razumete sam posao menadžera.
  • Provedite mlade buduće slikare kroz institucije koje neguju likovnu umetnost kako bi bolje razumeli kreativne umove sa kojima ćete raditi.
  • Ako želite da sarađujete sa glumcima na filmu ili u pozorištu, korisno je videti kako popularne tako i ”van vremenske” filmove i predstave koji će vam biti dobra osnova za ulazak u svet filma i pozorišta kao i dobra baza za dalji rad .
  • Ako želite da sarađujete sa muzičarima, razvijte radno znanje o muzičkom biznisu kroz čitanje publikacija u industriji kao što je “Billboard” ili kroz razgovor sa ljudima koji se bave muzičkom produkcijom dugi niz godina na vasem tržištu.
  1. Razvijte iskrenu strast za industrijom zabave. Kao i kod agenata za talente, mnogi talentovani menadžeri su nekada bili sami izvođači ili su na neki način povezani sa zabavnom industrijom, kao što su glumački pedagozi, producenti ili pozorišni kritičari. Nekadašnji talenti a danas menadžeri talenata su ljudi koji su odlučili da se fokusiraju na izgradnju karijere svojih najuspešnijih polaznika i klijenata.
    Ako imate prethodnu karijeru ili pozadinu u industriji zabave, dobićete veliku prednost kada započnete novu karijeru, karijeru menadžera talenata.
  2. Ukoliko želite da se bavite poslom menadžera za talente bilo bi dobro da i tokom studiranja uspostavite kontakt sa dugogodišnjim menadžerom talenata. Takođe, budite slobodni da pokucate na vrata firme, škole, organizacije koje se bavi upravljanjem talentima ili agenciji za kastigne i statiste. Ako ne možete odmah da nađete posao kao menadžer talenta , ne odustajte, takođe možete naučiti biznis tako što ćete volontirati ili raditi za producente, reditelje ili filmske režisere. Bez obzira gde započinjete praksu ili rad, posmatrajte kako funkcioniše poslovanje upravljanjem talenata.
  3. Tražite mogućnosti da preuzmete više odgovornosti. Kako ste stekli više iskustva tokom stažiranja, potražite priliku da pomognete u procenjivanju skripti, planiranju putovanja ili razvijanju promotivnih paketa. Na kraju, možda će vam biti pružena potpuna nadoknada za rad, što može biti početak vaše karijere.

Radite kao menadžer za talente

1. Razmislite o preseljenju u grad sa razvijenom industrijom zabave ili napravite sopstvenu produkciju u vašem gradu ako mislite da je gradu neophodna. Povežite se sa najtalentovanijm agencijama za upravljanjem talenata i zatražite podršku, razvijte saradnju za pokretanje sopstevnog biznisa. Ako pak odlučite da se preselite u drugi grad imajte na umu da u većim metropolama će biti više mogućnosti ali će i takmičenje biti mnogo jače.

1. I u svom gradu možete da stvorite mogućnosti koje su vam potrebne za poslovanje.

Identifikujte vrstu izvođača sa kojima biste želeli da radite. Svet zabave koji vas najviše zanima treba da bude oblast ka kojoj ćete fokusirati svoju karijeru. Ako je muzika vaša strast, fokusirajte se na rad sa muzičarima; ako volite pozorište, fokusirajte se na pronalaženje glumaca kao vaših klijenata. Ako imate više interesovanja, možda ćete želeti da radite sa višestrukim talentovanim izvođačima ili klijentima koji su u mogućnosti da rade u više medija.
Dok agenti za talente mogu predstavljati veliki broj klijenata u ime svoje agencije, menadžeri talenta obično zastupaju i blisko sarađuju sa pojedincima. Poznavanje vrste ljudi sa kojima želite da radite biće važno za vaš uspeh.

1. Pridružite se nekoj profesionalnoj organizaciji. Pridruživanje organizacije kao što je Udruženje menadžera talenata (TMA) pruža vam priliku da saznate više o poslovanju svojih kolega, kao i pronalazite više mreža za mogućnosti. TMA održava online registar svojih članova, od kojih se traži da prate etički kodeks udruženja.
    Nema boljeg načina da unapredite svoju karijeru nego da se okružite najboljim ljudima koji rade na terenu.
  2. Razvijte svoju mrežu i postanite integralni deo za industriju. Dok unapređujete svoju karijeru, srešćete se sa mnogim važnim ljudima u vašoj industriji. Usredsredite se na stvaranje snažnih, trajnih veza sa talentima i menadžerima, povećavajući društvenu i profesionalnu valutu i ​​relevantnost. Vaše veze će biti najvažnija stvar koju morate koristiti kada pomažete talentima, tako da gledajte na umrežavanje kao prioritet.
    Pouzdan i vredan rad će vam omogućiti napredak i rast vaše mreže.
  3. Uzmite više klijenata i radite sa najtalentovanijim profesionalcima u industriji. Trudite se da budete najbolji menadžer za talente u vašoj oblasti kako biste stvorili najbolje i najviše plaćene klijente u vašoj blizini. Tokom svoje karijere, predstavite da možete da unapredite karijeru zabavljača, bez obzira koje su prepreke na tom putu. Najbolji način rada sa najuspešnijim talentima je da dokažete svoj vlastiti rad na terenu, zato budite dosledni i vredni tokom cele vaše karijere
    Vaš imidž i početna zarada će porasti dok radite sa uspešnijim talentima.

Sadržaja teksta preuzet sa sajta https://www.wikihow.com

Prevod Lekart centar